Çocuk

İŞKUR Destekli Eğitimli ‘Dadı’lar

Adana’da bir süre önce 7 kooperatifin birleşmesiyle kurulan Akdeniz Kadın Kooperatifleri Birliği’nin, İş-Kur Adana İl Müdürlüğü desteğiyle hazırladığı proje kapsamında başlatılan kursta "eğitimli dadı" yetiştirilecek. Akdeniz Kadın Kooperatifleri Birliği Başkanı..

İŞKUR Destekli Eğitimli ‘Dadı’lar

Adana’da bir süre önce 7 kooperatifin birleşmesiyle kurulan Akdeniz Kadın Kooperatifleri Birliği’nin, İş-Kur Adana İl Müdürlüğü desteğiyle hazırladığı proje kapsamında başlatılan kursta "eğitimli dadı" yetiştirilecek.

Akdeniz Kadın Kooperatifleri Birliği Başkanı Melek Kurt, ev hanımlarının iş yaşamına katılarak aile bütçelerine katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla çeşitli projeler geliştirdiklerini söyledi. Kadınların kurduğu 7 kooperatifin tek çatı altında toplanarak oluşturduğu birliğin, merkez ilçe Çukurova Belediyesi‘nin sağladığı mekanda faaliyetini sürdürdüğünü belirten Kurt, daha önce mefruşat, dikiş, seramik ve dokuma kurslarına katılan 575 ev hanımına sertifika verildiğini kaydetti.

Kursu bitirenler arasında kendi işini kurup kent ve ülke ekonomisine katkıda bulunabilecek potansiyele sahip çok sayıda ev hanımı bulunduğunu anlatan Kurt, "Bu çalışmalarla sınırlı kalmayıp İş-Kur  Adana İl Müdürlüğü’nün desteğiyle ‘Dadılık Kursu’ başlattık. İş-Kur’a kayıt yaptırmak suretiyle 15 ev hanımını kursa aldık" dedi.

Kurt, dadılık kursunun Adana’da ilk kez düzenlendiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Kursiyerlerimizin yol ve yemek giderleri günlük 15 TL tutarında olmak üzere İş-Kur Adana İl Müdürlüğü tarafından karşılanıyor. Mezun olan arkadaşlarımıza bizim ve İş-Kur’un desteğiyle iş bulunacak. Bu proje sayesinde artık anne ve babalar çocuklarını gönül rahatlığıyla konusunda uzman olan eğitimli ve daha güvenilir ellere teslim edebilecek. Çocuğa bakmanın yanı sıra, temizlik ve yemek de yaptırılan klasik bakıcı formatından da böylece zamanla uzaklaşılacak."

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL