Hayatı Kardeşinden Öğren!

Çocuk
ABD’de yapılan araştırmaya göre, çocuklar anne ve babalarından olduğu kadar kardeşlerinden de çok şey öğreniyor. Bu nedenle kardeşlerin çocuk gelişimi üzerindeki önemi hafife alınmamalı. İngiliz...
EMOJİLE

ABD’de yapılan araştırmaya göre, çocuklar anne ve babalarından olduğu kadar kardeşlerinden de çok şey öğreniyor. Bu nedenle kardeşlerin çocuk gelişimi üzerindeki önemi hafife alınmamalı.

İngiliz Daily Telegraph gazetesinde yayımlanan araştırmaya göre ebeveynler, sosyal kurallar hakkında çocukları üzerinde daha etkili olurken, kardeşler "sokakta" davranış biçimi konusunda rol oynuyor. Kardeşlerden öğrenilenler arasında okulda ve arkadaş çevresinde nasıl davranılması gerektiği konusu ön sırada yer alırken, küçüklerin büyüklerden sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıkları edinme ihtimali de bulunuyor.

Illinois Üniversitesi‘den profesör Laurie Kramer, çocukların günün büyük bölümünü geçireceği sosyal çevreye daha yakın olmaları nedeniyle kardeşlerin çocuk gelişimine katkılarının gözden kaçırılmaması gerektiğinin altını çizdi. Kramer, ebeveynlerin yapabileceği en önemli işlerden birinin, en başından kardeşler arasında dayanışmayı artırmaya yardım etmek olduğunu kaydetti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi