Çocuk

Havuzlarda Mantar Alarmı

Yazın gelmesi, çocuklar için sınırsız eğlence ve oyun anlamına geliyor. Serinlemek için gidilen havuz ve benzeri yerlerde çocuklar doyasıya eğleniyor. İsveç Ayak Sağlığı Merkezi’nden Ayak Sağlığı Uzmanı Özgül İşgör, hijyene..

Havuzlarda Mantar Alarmı

Yazın gelmesi, çocuklar için sınırsız eğlence ve oyun anlamına geliyor. Serinlemek için gidilen havuz ve benzeri yerlerde çocuklar doyasıya eğleniyor. İsveç Ayak Sağlığı Merkezi’nden Ayak Sağlığı Uzmanı Özgül İşgör, hijyene dikkat edilmeyen havuzlarda çocukların mantar gibi rahatsızlıklarla karşılaşacaklarına dikkat çekti.

İşgör, mantara karşı tedbir almak için temizliğinden şüphe duyulan herhangi bir havuza girilmesindense denizin tercih edilmesi gerektiğini söyledi. İşgör, ‘Eğer çocuğunuzu havuza götürmeye karar verirseniz, temizliğine güvendiğiniz yerleri seçmeli ve çıktıktan sonra çocuğunuzu, su ve sabunla yıkamalısınız‘ dedi.

Havuz sonrası çocukların kurulanmasının ihmal edilmemesini de isteyen İşgör, ‘Mantar, ıslaklığı, nemi ve havasızlığı sever. Tırnak mantarı, ıslaklık ve nemle doğru orantılı olarak yaz aylarında artıyor. Çünkü çocuklar havuzdan çıktıktan sonra kurulanmayı ihmal ediyorlar. Özellikle ayak parmaklarının arası nemli kalıyor’ dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL