Evleriniz Çocuklarınız İçin Ne Kadar Güvenilir?

Çocuk
Özellikle yeni yürümeye başlayan çocuklar, dikkat edilmediği takdirde merdivenden düşebilirler, ecza dolabındaki ilaçları içebilir, dolaplara, kapılara elini sıkıştırabilir veya yangın çıkartarak çok ...
EMOJİLE

Özellikle yeni yürümeye başlayan çocuklar, dikkat edilmediği takdirde merdivenden düşebilirler, ecza dolabındaki ilaçları içebilir, dolaplara, kapılara elini sıkıştırabilir veya yangın çıkartarak çok ağır sonuçlara yol açabilirledr. Ancak yeni yapılan bir araştırmaya göre, merdiven korumaları, dolap kilitleri ve yangın dedektörleri gibi ev güvenliği ürünleri küçük çocuklarda yaralanma oranlarını düşürüyor.Foxnews’te yayınlanan habere göre, evde alınan çeşitli güvenlik önlemleriyle çocuklarda görülen ev kazalarının yaklaşık üçte ikisi önlenebiliyor.

"Archives of Pediatrics & Adolescent Medicine" isimli dergide yayınlanan çalışmada bebek bekleyen anneleri bir araya getiren araştırmacılar, anne adaylarının evlerini, kilitlenmemiş dolapları, sabitlenmemiş mobilyaları ve ortaka açık bırakılan elektrik prizleri açısından kontrol ettiler.

Rastgele seçilen bu annelerin yarısıyla araştırmacılar güvenlik ürünlerini tartıştı ve bebekler 6 aylık oluncaya kadar ailelerin de hemfikir olduğu tüm ürünleri birlikte kurdular. Çalışmadaki tüm annelere yaralanma riskleri ve evlerini nasıl güvenli hale getirecekleri anlatıldı.

Araştırmacılar iki yıl içinde güvenlik önlemlerini alınan evlerde çocukların yüzde 14’ünde tıbbi tedavi gerektiren yaralanma meydana gelirken güvenlik önlemi olmayan evlerderin yüzde 21’inde yaralanma oluştu. Evlerine güvenlik önlemi kuran annelerin çocuklarının tıbbi bakıma daha az ihtiyaç duydukları belirlendi.

Araştırmacılar, bu basit güvenlik önlemleri sayısında her yıl evlerde meydana gelen yaralanmalar sonucu binlerce çocuk ölümünün önlenebileceğini söylüyorlar.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme