Çocuk

Çocuklarda İğne Korkusuna Son

Çocukların bir çoğu iğne olmaktan korkar. Ancak bilim adamları, çocukların bu büyük korkusunu alarak sakinleştiren bir yöntem belirlediler. Telegraph’ta yer alan habere göre, İngiltere’de yürütülen projede araştırmacılar, çocukların kuş sesiyle..

Çocuklarda İğne Korkusuna Son

Çocukların bir çoğu iğne olmaktan korkar. Ancak bilim adamları, çocukların bu büyük korkusunu alarak sakinleştiren bir yöntem belirlediler.

Telegraph’ta yer alan habere göre, İngiltere’de yürütülen projede araştırmacılar, çocukların kuş sesiyle oluşturulan müzikleri dinlediklerinde daha az tedirgin olduklarını tespit ettiler. Yatıştırıcı ve sakinleştirici müziğin beynin duygularla ilişkili bazı bölümlerini etkilediği kaydedildi.

Çocukların tedavi gördüğü bölümde, ameliyatlardan önce çocukları sakinleştirmek için kuş seslerinin dinletildiğini açıklayan araştırmacılar, bu sesleri dinleyen çocuklarda bu etkiyi gördüklerini ifade ettiler.

Anne babalar talep ettikleri zaman CD haline getirilen kuş seslerini evlerinde de çocuklarına dinletip sakinleştirebiliyorlar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL