Çocuklar İçin ‘Sağlıklı Oyuncak Platformu’

Çocuk
Çünkü bazı oyuncaklardaki kimyasal maddeler sağlığı ciddi manada tehdit ediyor. Ailelerin serzenişlerine kulak veren oyuncak markası Neva Oyuncak ebeveynlerin içini rahatlatacak bir çalışmaya imza atm...
EMOJİLE

Çünkü bazı oyuncaklardaki kimyasal maddeler sağlığı ciddi manada tehdit ediyor. Ailelerin serzenişlerine kulak veren oyuncak markası Neva Oyuncak ebeveynlerin içini rahatlatacak bir çalışmaya imza atmaya hazırlanıyor.

Neva Oyuncak Genel Müdürü Ayhan Eren, sektörde çocukların sağlığından çok ticari kaygılarla oyuncak üretildiğini söyleyerek, "Sağlıklı Oyuncak Platformu oluşturmak niyetindeyiz. Diğer yerli ve sağlıklı oyuncak üreten markaları da bu çatı altında birleştirmeyi ve yasaların çocukların sağlığını koruyacak şekilde oluşturulmasını sağlamayı hedefliyoruz." diyor. Bir diğer hedefleri de aileleri bilinçlendirmek ve bu konuda denetimlerin artırılmasını sağlamak. Diğer sağlıklı oyuncak üreten markalara da çağrıda bulunan Eren, evlerde kullanılan sentetik boyalarla bile oyuncaklar üretildiğine dikkat çekiyor ve ekliyor: "Bunlar renkli ve güzel görünüyor, ancak çocukların sağlığını ciddi şekilde tehdit ediyor."

Platform kurulduktan sonra sağlıklı oyuncak ürettiği tespit edilen markaların ürünlerinde ‘Sağlıklı Oyuncak Platformu üyesidir’ yazacak. Ayhan Eren, gerekli görüşmeler yapılıp başvuran firmanın gerçekten sağlıklı oyuncak ürettiğinden emin olduktan sonra, platformun hızlıca çalışmalara başlayacağını söylüyor. Şu an çalışmaların hayata geçirilebilmesi için iki firmanın daha katılması bekleniyor.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme