Çocuklar Ebeveynlerini Anlıyor

Çocuk
Fransa’da yapılan, 14-17 yaşındaki 500 çocuğun katıldığı kamuoyu yoklamasına göre, gençlerin çoğu ebeveyninin işinin "stresli, yorucu ve çok zor" olduğunu düşünüyor, sadece beşte biri ...
EMOJİLE

Fransa’da yapılan, 14-17 yaşındaki 500 çocuğun katıldığı kamuoyu yoklamasına göre, gençlerin çoğu ebeveyninin işinin "stresli, yorucu ve çok zor" olduğunu düşünüyor, sadece beşte biri bunu "neşeli" buluyor.

"Le Point" dergisinin internet sitesinde yer alan araştırmada, çocukların, ebeveyninin ne iş yaptığını bildiğini de gösterdi.

Yüzde 90’dan fazla çocuk, ebeveyninin işini tam olarak tanımlayabildi. Yüzde 91’i babasının, yüzde 84’ü annesinin işini birkaç kelimeyle anlattı. Anne ve babasının işi konusundaki fikirleri sorulduğunda çocukların yüzde 45’i "stresli ve yorucu" yanıtını verirken, yüzde 10’u işi "çok zor" olarak nitelendirdi, yüzde 24’ü "neşeli" yanıtını verdi.

Babasının işini "stresli ve yorucu" olarak gören çocukların ise daha fazla olduğu ortaya çıktı. Çocukların yüzde 53’ü babasının işini "stresli ve yorucu", yüzde 18’i "çok zor" olarak nitelendirdi.

Çocukların çoğu düzenli olarak (ayda en az bir kez) babasıyla işi hakkında konuştuğunu söyledi, yüzde 11’i annesiyle yüzde 19’u ise babasıyla hiç bu konudan bahsetmediklerini belirtti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi