Çocuk

Çocuk Neden Kavgacı olur?

Ünlü kadın yazar ve düşünür Ann Landers’in sözleriyle çocuk yetiştirmedeki hassasiyetin dile getirildiği açıklamada, ünlü düşünürün "Eğer bir çocuk; kavga ve gürültü içinde yaşarsa kavgayı öğrenir" uyarısına da yer veriliyor…

Çocuk Neden Kavgacı olur?

Ünlü kadın yazar ve düşünür Ann Landers’in sözleriyle çocuk yetiştirmedeki hassasiyetin dile getirildiği açıklamada, ünlü düşünürün "Eğer bir çocuk; kavga ve gürültü içinde yaşarsa kavgayı öğrenir" uyarısına da yer veriliyor.
Asayiş Daire Başkanlığı’nın sitesinde Landers’in şu sözlerine yer veriliyor: "Eğer bir çocuk; korku içinde yaşarsa, korkmayı öğrenir. Eğer bir çocuk; daima ona acıyan insanlarla beraber yaşarsa, kendini zavallı hissetmeyi öğrenir. Bir çocuk; kıskançlık içinde yaşarsa, nefret etmeyi öğrenir. Çocuk; cesaret ve heyecana değer verilen bir çevrede yaşarsa, kendine güvenmeyi öğrenir. Çocuk; övmeyi bilen insanlarla beraber yaşarsa, başkalarını da taktir etmeyi öğrenir. Eğer bir çocuk; sevgi içinde yaşarsa, sevmeyi öğrenir. Eğer bir çocuk; kendisini insan yerine koyan bir çevrede yaşarsa, hayatta erişmek için çalışmaya değer bir amacı olmasını öğrenir. Çocuk; dürüst hareket eden insanlar içinde yaşarsa, adaletin ne olduğunu öğrenir. Çocuk; sözlerine güvenilir insanlar içinde yaşarsa, hakikatin ne olduğunu öğrenir. Çocuk; açık kalpli, güler yüzlü ve anlayışlı insanların arasında yaşarsa dünyanın gerçekten yaşamaya değer güzel bir yer olduğunu öğrenir."

Zaman

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL