Çocuğunuza Kursta Eşlik Edin!..

Çocuk
Çocuğunuzla birlikte yapılacak aktivitenin aynı zamanda öğretici olmasını istiyorsanız, etrafınızdaki kurslara bir göz atmanız yeterli. Anne ya da babanın çocuğuyla eğitici bir aktivitenin içinde yer ...
EMOJİLE

Çocuğunuzla birlikte yapılacak aktivitenin aynı zamanda öğretici olmasını istiyorsanız, etrafınızdaki kurslara bir göz atmanız yeterli. Anne ya da babanın çocuğuyla eğitici bir aktivitenin içinde yer alması hem çocuğu motive eder hem de size bir şeyler katar. Çocuğunuzun yaşına göre birlikte alabileceğiniz kursları belirleyip, uygun saatleri kendi programınıza göre ayarlayıp, eğlenceli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Üstelik eve döndüğünüzde konuşacak, paylaşacak şeylerinizin ne kadar arttığını görüp siz bile şaşırabilirsiniz.

Mesela çocuğunuzla birlikte yabancı dil öğrenebilirsiniz, hem çocuğunuzun gelişimine hem de size katkı sağlayacak bu kurs için uygun birçok yer var. Ya da birlikte bir enstrüman çalmayı deneyebilirsiniz, sonrasında küçük bir aile konseri bile organize etmek mümkün. Ya da dans kursu, hem sizin hem de yavrunuzun enerjisini boşaltmak için iyi bir fırsat olabilir. Paylaşımı artırıcı kurslardan bazılarını sizler için araştırdık.

Birlikte İngilizce öğrenin

Efınst’in çocuklara yönelik İngilizce ‘Young Learners’ kurs programı, çocuklar için özel olarak hazırlanmış ve SBS hazırlık ile genel İngilizceyi birleştiren bir kurs. Kursta yapılan çalışmalar öğrenci odaklı ve eğlenceli bir öğrenim sunuyor. Bu sekiz aylık programda, öğrenciyi sınav sistemine hazırlayıp soru kalıplarına alıştırdığı gibi, aynı zamanda İngilizcesini geliştirerek okuldaki performansını da artırmak hedeflenmiş.

Bu arada siz de çocuğunuzla aynı saatlerde genel İngilizce kursları alarak, İngilizcenizi geliştirebilir, çocuğunuzla ortak bir şeyler paylaşabilirsiniz. Hatta kurs ödevlerini birlikte hazırlamanız bile mümkün. Okuma yazma bilmeyen küçük çocuğunuzun İngilizce öğrenmesini isteyenler için de seçenekler üretilmiş. Küçük yaşta dil eğitiminin önemini vurgulayan kurs yetkilileri anne ve baba destekli bir İngilizcenin, çocuğun dil gelişiminde büyük katkı sağlayacağını söylüyorlar. Eğer oğlunuz ya da kızınız henüz okul çağına gelmediyse ‘İngilizce öğrenemez’ diye bir kural yok. Bir yandan oyun ve eğlence odaklı kurslara küçük çocuğunuz katılırken diğer yandan siz İngilizcenizi geliştirerek ona katkıda bulunabilirsiniz.

Küçük yaşlara özel iletişimsel metoda dayalı genel İngilizce eğitimleri boyunca, çocuklar keyifli ve öğrenci odaklı aktivitelerle uğraşarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirme şansına sahip olabiliyorlar. İngilizceyi oyunlar, çeşitli projeler, takım oyunları, diyalog çalışmaları, şarkılar ve drama yoluyla öğreniyorlar.

Piyano kursuna başlayın

1996 yılında açılan Erguvan Sanat Merkezi, alanında uzman hocalar eşliğinde çalışmalarını sürdürüyor. Yetişkinlere hobi, resim, çocuklara resim, el sanatları, müzik programlarının olduğu merkezde, anne-baba ve çocuğun birlikte yer alabileceği kurslar da yer alıyor. Minik yavrunuz piyano çalmayı öğrenirken siz de el sanatları kursuna katılabiliyorsunuz. Eğer isterseniz birlikte piyano dersi de alabilirsiniz. Merkezde, hobi amaçlı eğitimin yanı sıra; Mimar Sinan ve Marmara Üniversitesi mezunu hocalar eşliğinde, güzel sanatlara hazırlık ve konservatuarlara hazırlık çalışmaları da devam ediyor. Her yaştan kişinin katılımına açık olan kurslarda, hafta içi ve hafta sonu sınıflarıyla, size en uygun saatteki kurs programına dahil olabilirsiniz.

Mutfaktan nefis kokular geliyor

"Çocuklar üretmeyi çok sever. Bir de bunu ebeveynleri ile paylaşabilirlerse ortaya çıkan sadece lezzetli yiyecekler değil sihir olur. Çocuklarınıza ve kendinize bu yakınlaşma ve paylaşma fırsatını verin!" sloganıyla yola çıkmış SMN Tat Merkezi kurucuları. ‘Çocuklarla birlikte mutfaktayız’ başlıklı kurslarında anne-baba ve çocukları birlikte mutfağa sokarak, hem çocukların hem de büyüklerin bu tecrübeden zevk almalarını sağlıyorlar. Üstelik çocuğunuz mutfak merakını giderirken kirlenen kendi mutfağınız olmuyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi