Çocuğunuza isim seçerken bunlara dikkat!

Çocuk
Çocuğunuzun ismi seçerken ne kadar da kararsız kaldığınızı tahmin edebiliyoruz. Her zaman acaba daha çok yakışan ya da içime sinen bir isim olabilecek mi diye araştırıyor olabilirsiniz. İsmin sizin iç...
EMOJİLE

Çocuğunuzun ismi seçerken ne kadar da kararsız kaldığınızı tahmin edebiliyoruz. Her zaman acaba daha çok yakışan ya da içime sinen bir isim olabilecek mi diye araştırıyor olabilirsiniz. İsmin sizin için anlamı ve kulağa nasıl geldiği tabii önem taşır ancak çocuğunuzu da düşünmelisiniz. Hayatı boyunca ona seslenecekleri ismi seçerken bazı konulara dikkatinizi çekmek isteriz.

Çocuğunuza ismi nedeniyle konulabilecek takma adları göz önünde bulundurun. Mutlaka ismi ile soyadı birlikte söylendiğinde kulağa nasıl geldiğini düşünmüşsünüzdür. İlk ismi kısaltıldığında soyismi ile uyumlu oluyor mu düşündünüz mü? Ya da ortaya komik bir ifade çıkıyor mu? Bir de bu açıdan bakmalısınız.

– Çocuğunuzun ad ve soyadının ilk harfleri yan yana geldiğinde ne anlama geliyor?

Komik ya da hoş olmayan bir ifade oluşmamasına özen gösterebilirsiniz. Okul hayatı, iş hayatı boyunca sürekli ismini kodlamak ya da hataları düzeltmek zorunda kalacağı zor isimler seçmekten kaçınabilirsiniz.

– Seçtiğiniz ismin çok popüler olmasından endişe ediyor musunuz?

Artık internet sayesinde son yıllarda en popüler olan isimlere kolayca ulaşabilirsiniz.

– Listenizden en popüler 10 ismi silerek karar verebilirsiniz.

– Bebeğinizin bir ablası ya da abisi varsa ikisinin ismini birlikte söyleyerek kulağa nasıl geldiğini deneyebilirsiniz.

– Her ikisine de arka arkaya seslenirken isimlerin birbirine karışmayacağından emin olmalısınız. Bebeğiniz eninde sonunda büyüyecek, okul ve iş hayatına adım atacak ve email adresi kullanmaya başlayacak..

– Kurumların pek çoğu isminin ilk harfini ve soyismini yan yana kullanarak email adresleri oluşturmakta. Bu gibi bir durumda çocuğunuzun utanacağı bir kombinasyonla başbaşa kalmayacağını kontrol edebilirsiniz.

– Çocuğunuz için seçtiğiniz ismi soyisminizle birlikte internette araştırmanızı öneririz. Ya seçtiğiniz isim geçmişte hiç de hoşa gitmeyecek birileri tarafından seçilmişse? Karışıklığı önlemek için önceden seçmekte fayda var.

– İsim düşünürken anlamlarına da baktığınıza eminiz. Düşündüğünüz ismin bilmediğiniz ikinci bir anlamı olmadığından emin misiniz? Bir kez daha kontrol etmenizi öneririz.

– Ne kadar detaylı düşünseniz de aklınıza gelmeyen bir açıdan bakan, çocuğunuza bir takma ad takan, ya da ismiyle ilgili tekerleme uyduran birileri çıkabilir. Siz yine de enine boyuna düşünüp tüm riskleri minimize edebilirsiniz./kadın&kadın

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme