Çocuğu Gripten Koruma Yolları

Çocuk
Çocuklarınız özellikle okula yeni başladığında ve kış aylarında sık sık soğuk algınlığına ya da gribe yakalanırlar. Sömestr ya da bayram tatillerinde de eve gelen giden misafirlerin sayısı artınca has...
EMOJİLE

Çocuklarınız özellikle okula yeni başladığında ve kış aylarında sık sık soğuk algınlığına ya da gribe yakalanırlar.

Sömestr ya da bayram tatillerinde de eve gelen giden misafirlerin sayısı artınca hastalık kaçınılmaz hale gelir. Peki çocuklarınızı hastalıktan korumak için ne yapmalısınız?

Ehow.com isimli internet sitesinde yer alan habere göre, tatilin çocuklarınızı hasta yapmaması için şunlara dikkat etmelisiniz:

– Gripten korunmanın en etkili yolu grip aşısıdır. Çocuklar ile anne ve babalar her yıl aşı yaptırmalı.

– Ellerinizi sık sık yıkayın. Çocuklarınıza şunu söyleyebilirsiniz “Ellerini ‘Minik Kuş’ şarkısı bitene kadar su ve sabunla güzelce yıkamalısın”. Eğer bulunduğunuz yerde su ve sabun yoksa, jel ya da ıslak mendil kullanın.

– Ellerinizi yüzünüzden uzak tutun. Çocuklarınıza da gözlerine, burunlarına ve ağızlarına sürekli dokunmamayı öğretin.

– Öksürdüğünüzde ya da hapşırdığınızda ağzınızı ve burnunuzu kapatın. Çocuklarınızın çantasında sürekli kağıt mendil bulundurun. Eğer mendil yoksa, kazağının ya da gömleğinin koluna hapşırmasını veya öksürmesini tavsiye edin.

– Hasta kişilerden uzak durun. Evinize gelen ve hasta olan akraba ya da arkadaşlarınızı çocuklarınızla bir araya getirmeyin.

– Eğer çocuklarınız grip ya da soğuk algınlığı geçiriyorsa, iyileşene kadar okuldan ya da sosyal ortamlardan uzak kalmasını sağlayın.

– Kapı kolu, masaların üstü, oyuncaklar gibi yüzeyleri ve eşyaları sık sık dezenfekte edin.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme