Çalışan Babalar Çocuklarına Zaman Ayıramıyor

Çocuk
İş ve insan kaynakları sitesi "yenibiris.com"un yaptırdığı araştırmaya göre, babalar çocuklarına yeterli vakit ayıramadıklarından şikayet ederken, çalışma hayatına atılanlar yaşamlarındaki ö...
EMOJİLE

İş ve insan kaynakları sitesi "yenibiris.com"un yaptırdığı araştırmaya göre, babalar çocuklarına yeterli vakit ayıramadıklarından şikayet ederken, çalışma hayatına atılanlar yaşamlarındaki önemli tercihlerinde babalarından fazla etkilenmediklerini belirtti.

Yenibiris.com’un Babalar Günü için özel olarak yaptığı anketlerin sonuçlarına göre, çalışan babalar çocuğuna yeterli zamanı ayıramamaktan şikayetçi. Çocuğuna zaman ayırabilen babalar da var ama sayıları oldukça az.

Çalışanlara babalarının okul ve meslek hayatlarındaki etkilerinin, babalaraysa çocuklarına vakit ayırıp ayıramadıklarının sorulduğu anket sonuçlarına göre, babaların yoğun iş temposu, çocukların okulu derken hafta içi babalarla çocuklar birbirleriyle zaman geçiremiyor.

Toplam 3 bin 658 babanın katıldığı ankete göre katılımcıların yüzde 57’si, hafta içi çocuğuna zaman ayıramıyor. "Bazen ayırabiliyorum" şıkkını seçenlerin oranı ise yüzde 24’te kalıyor. Diğer seçeneklere göre az sayıda olsa da zaman ayırmayı başarabilen babaların da olduğu görülüyor. "Evet, mutlaka ayırmaya gayret ediyorum" diyen babaların oranıysa yüzde 19.

İnsan hayatındaki kritik kararlardan biri olan okul ve meslek seçiminde babanın rolünü de araştıran anket sonucuna göre, yüzde 64 oranında katılımcı okul, meslek, ya da şirket seçimlerinin hiçbirinde babasının etkili olmadığını belirtti.

Yine de üniversitede okunan bölüm, meslek, şirket, iş hayatına atılma ve askere gitme zamanı gibi konularda çalışanlar babalarının etkisi olduğunu, babalarından en çok üniversitede okuyacakları bölümü seçerken etkilendiklerini söylediler.

Milliyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme