Çocuk

Çalışan Anne Çocuğuyla Sadece 1 Saat Geçiriyor!

İngiltere’de yapılan araştırmada çalışan annelerin çocuklarına sadece günde 1 saat ayırabildiği ortaya çıktı. Yapılan araştırmaya göre ev işlerine de zaman ayırmak zorunda kalan çalışan anneler çocuklarına zaman ayırmada büyük sıkıntı..

Çalışan Anne Çocuğuyla Sadece 1 Saat Geçiriyor!

İngiltere’de yapılan araştırmada çalışan annelerin çocuklarına sadece günde 1 saat ayırabildiği ortaya çıktı. Yapılan araştırmaya göre ev işlerine de zaman ayırmak zorunda kalan çalışan anneler çocuklarına zaman ayırmada büyük sıkıntı yaşıyor. Bu yüzden de büyük suçluluk duyuyor. Ancak uzmanlar bunun çocuklar için bir sorun teşkil etmediğini belirtiyor. İngiliz uzmanlar “Önemli olan zamanın niceliği değil, niteliği” diyor.

FARK KAPANIYOR

Araştırma sonunda çalışan annelerle çalışmayan annelerin çocukları arasında büyük bir fark olmadığı belirlendi. Sadece çalışan annelerin çocuklarının ifadede biraz daha güçlük yaşadığı ancak zaman ilerledikçe aradaki farkın kapandığı ortaya çıktı. Araştırmanın başındaki İngiliz uzmanlar “Çalışan anneler kaybettikleri süreyi yakalıyor. Annenin çocuğa verdiği sevgi sayesinde çocuk gelişiminde geri kalmıyor. Annelerin suçluluk duymasına gerek yok” diyor.

Haber365

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL