Bu Taşıyıcılar Öldürüyor!

Çocuk
Anne babaların, yeni doğmuş bebeklerini daha rahat taşımaları için üretilen ve kullanımı Türkiye’de de giderek yaygınlaşan askılı bebek taşıyıcıları, bebeklerin boğularak ölümüne yol açtıkları g...
EMOJİLE

Anne babaların, yeni doğmuş bebeklerini daha rahat taşımaları için üretilen ve kullanımı Türkiye’de de giderek yaygınlaşan askılı bebek taşıyıcıları, bebeklerin boğularak ölümüne yol açtıkları gerekçesiyle ABD’de yasaklandı.

ABD Tüketici Ürünleri Güvenlik Komisyonu, Infantino adlı bebek ürünleri şirketinin ürettiği ‘Sling Rider‘ ve ‘Wendy Bellissimo’ marka askılı bebek taşıyıcılarını kesinlikle kullanmamaları için tüketicileri uyardı.

Anne ya da babaların boyunlarına asıp, kucaklarına askılı kundak gibi oturan, böylelikle bebeklerin kolaylıkla taşınmasını sağlayan ürünü askılı taşıyıcıların yalnızca geçen yıl üç bebeğin boğularak ölmesine yol açtığı açıklandı.

Amerikan Tüketici Ürünleri Güvenlik Komisyonu, 1 milyon askılı bebek taşıyıcısının hemen piyasadan çekileceğini ve üretiminin de durdurulacağını duyurdu.

Uzmanlar, söz konusu bebek taşıma çantalarının, bebeklerin kafasına doğru baskı yaptığını, boyun kasları gelişmemiş bebeklerin boyunlarının ‘C’ harfi şeklini aldığını ve soluk alamayan bebeklerin bir kaç dakikada yaşamlarını yitirdiklerini belirttiler.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme