Bebeğinizi Kundaktan Kurtarın

Çocuk
Uzm. Dr. Adnan Tekin, yaz aylarının anne ve bebekler açısından zorlu geçtiğini ifade etti. Hastane olarak yaz aylarında gerçekleşen normal doğum veya erken doğum olaylarında karşı hazırlıklı oldukları...
EMOJİLE

Uzm. Dr. Adnan Tekin, yaz aylarının anne ve bebekler açısından zorlu geçtiğini ifade etti. Hastane olarak yaz aylarında gerçekleşen normal doğum veya erken doğum olaylarında karşı hazırlıklı olduklarını dile getiren Tekin, yeni doğan bebeklerin ebeveynlerine hastaneden çıkarken uyarılarda bulunduklarını söyledi.

Yeni doğdukları için en ufak bir sıvı kaybı yaşayan bebeklerin, vücut ısılarının aşırı yükseldiğini anlatan Tekin, bu olayın bebekte geri dönülemeyecek hasarlara yol açabileceği uyarısında bulundu.

Uzm. Dr. Adnan Tekin, ailelerin sıcak havalarda yapılması gerekenleri şöyle sıraladı: "Bu aylarda kesinlikle kundaklama yapılmamalıdır. Çünkü aşırı sıvı kaybı veya ısı dengesizliği havalelere neden olabilir. Bu da böbrek yetmezliğine sebep olabilir.

Bebekler doğru beslenmeli ve temiz su takviyesi yapılmalıdır. Geleneksel giyim değil, doğru giyim ticreh edilmelidir. Bebeklere pamuklu kıyafetler giydirilmesi faydalı olacaktır. Bebekler dışarıya fazla çıkmamalı. Sıvı kaybına karşı süt ve süt ürünleri veya taze sıkılmış meyve suyu takviyesi yapılmalıdır."

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme