Anne Sütünde Neler Var?

Çocuk
Anne sütünün bebekler için ne kadar vazgeçilmez ve benzersiz bir besin kaynağı olduğu gün geçtikçe daha iyi anlaşılmaktadır. İlerleyen teknolojiye rağmen mamalar, halen anne sütünün yerini tam olarak ...
EMOJİLE

Anne sütünün bebekler için ne kadar vazgeçilmez ve benzersiz bir besin kaynağı olduğu gün geçtikçe daha iyi anlaşılmaktadır. İlerleyen teknolojiye rağmen mamalar, halen anne sütünün yerini tam olarak dolduramamıştır. Yapılan araştırmalar da, anne sütünün içeriğinin sanılandan daha karmaşık olduğunu göstermektedir.

Anne sütünde inek sütündekinden farklı bir protein bulunur. Bu protein inek sütündekinden farklı olarak allerjik reaksiyonlara yol açmaz. Yağ asitleri, karbonhidratlar gibi birçok değişik besin kaynakları en ideal oran ve miktarda anne sütünün bileşiminde yer alır. Bu değişik besin kaynaklarının içerikleri de bebeklerin özgün ihtiyaçlarına uygundur.

Örneğin inek sütünde bulunmayan ve insan beyninin gelişiminde önemli rolü olduğu bilinen taurin amino asiti anne sütünde mevcuttur.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi