2015 GSB Yaz gençlik ve spor kampları

Çocuk
Bakanlık tarafından her yıl düzenlenen gençlik kampları için başvurular 2 Mayıs’ta başlıyor. Gençler; çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir dönem yaşayacakl...
EMOJİLE

Bakanlık tarafından her yıl düzenlenen gençlik kampları için başvurular 2 Mayıs’ta başlıyor. Gençler; çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir dönem yaşayacakları kamplara katılabilmek için 24 Mayıs akşamına kadar başvurabilirsiniz. Başvuru ve değerlendirme detayları şu şekildedir: 

– Kamplarımız ücretsiz olup katılacakların ulaşım dahil bütün ihtiyaçları Bakanlığımız tarafından karşılanacaktır. Ayrıca, katılımcı gençlerin tamamına, yolculukları ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yapılarak teminatlar çerçevesinde sağlık hizmeti de verilecektir. 

– Kamplarımızda kız ve erkek dönemleri ayrı ayrı yapılacaktır. Bir kamp dönemi 7 gündür. 

– Kamplara başvurular 02-24 Mayıs 2015 tarihleri arasında on-line olarak yapılacaktır.Başvurmak için tıklayınız. 

– Online başvuru yapma imkanı bulunmayan gençlerin gençlik merkezlerine gitmesi halinde bu kişilerin başvuruları da görevlilerce aynı sistem üzerinden yapılacaktır. 

– Gençler, yaş şartının uygun olması koşulu ile deniz ve doğa kamplarına sadece birer kez katılabilecektir. 

– Şehit ve gazi yakını (kardeş ve çocuk), aile geliri 1000 Türk Lirasının altında olan ve ortaöğretimde okuyup 2015 eğitim öğretim dönemi içerisinde takdir belgesi olan gençlere öncelik verilecektir. Bu durumu on-line başvuru esnasında beyan edenler kesin kayıt yaptırmak için gençlik merkezine geldiklerinde bu belgeleri ibraz edeceklerdir. Belge ibraz edemeyenlerin başvuruları iptal edilecek, yerine yedek listeden atama yapılacaktır. 

– Gençlik kamplarına katılacakların kamplara atamaları, Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. 

– Gençlik kamplarına katılmaya hak kazananların listesi başvuruların bitiş tarihinden sonra yayınlanacaktır. Listede isimleri bulunanların, kesin kayıt yaptırmak için başvuru belgesini gitmeye hak kazandığı kamp döneminin başlama tarihinden en geç 10 gün öncesine kadar gençlik merkezlerine giderek onaylatması gerekmektedir. 

– Kamplara aşağıda belirtilen yaş gruplarına göre başvuru yapılabilecektir. 
• 12-13 yaş grubu (2002-2003 doğumlular) kızlar deniz kamplarına, 
• 14-22 yaş grubu (1993-2001 doğumlular) kızlar doğa kamplarına, 
• 12-15 yaş grubu (2000-2003 doğumlular) erkekler deniz kamplarına, 
• 16-22 yaş grubu (1993-1999 doğumlular) erkekler doğa kamplarına başvuru yapabilir. 

– Yaş gruplarının belirlenmesinde, yıl baz alınacak, ay ve gün dikkate alınmayacaktır. Kamplara 12 yaşından küçük ve 22 yaşından büyük gençlerin kaydı yapılmayacaktır. 

– Eksik ve yanlış beyanda bulunanların başvuruları kabul edilmeyecektir. 

Kamp yerlerini görmek ve kamp katoloğunu incelemek aşağıdaki linkleri tıklayın. 

Kamp Yerlerini Görmek İçin Tıklayınız. 
Kamp Kataloğunu Görüntülemek İçin Tıklayınız.